Zánět močového měchýře neboli zánět dolních močových cest způsobují nejčastěji střevní bakterie, viry nebo různé plísně. Častěji postihuje ženy než muže z důvodu odlišné anatomické stavby močového ústrojí. Většinu infekcí močového měchýře způsobuje bakterie Escherichia coli, která se do močové trubice dostane z konečníku.
Vyšetřujeme unikátní metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.
Zánět močového měchýře je nepříjemný, bolestivý a většina žen se s ním během svého života setká několikrát. Příznaky jako pálení při močení a časté nutkání chodit na záchod zná více než 70 procent žen. Navíc zhruba patnácti procentům se nepříjemné obtíže vracejí opakovaně a vzniká u nich chronická podoba onemocnění.
Akutní forma – vznikne jako okamžitá reakce těla na infekci v močových cestách. Projevuje se nepříjemnou a ostrou bolestí. Při nasazení správné léčby velmi rychle ustupuje až k úplnému vyléčení.
Chronická forma – jedná se o dlouhodobé a neustále se vracející onemocnění. Bolest ani pálení není tak intenzivní a výrazné jako u akutní formy, ale trvá mnohem déle. Pokud se u pacienta dostane zánět močového měchýře do této formy, může způsobit komplikace v celé vylučovací soustavě a přejít přes zánět močových cest až k ledvinám.
Většinu zánětů močového měchýře má na svědomí bakterie Escherichia coli, která se přenese z konečníku do močové trubice a dále do močového měchýře. To také vysvětluje, proč jsou ženy na tuto nemoc daleko náchylnější než muži. Ženy mají totiž močovou trubici a konečník blíže u sebe.
Za zánětem ale může být ale i zvyk častého zadržování močení, střídání sexuálních partnerů nebo výrazné prochladnutí. Dále ho můžou způsobit také různá onemocnění látkové výměny jako jsou například dna nebo cukrovka dále poruchy průtoku moči, močové kameny nebo rakovinové nádory. Ke vzniku zánětu může vést i špatná hygiena.
Léčba spočívá v nasazení antibiotik, dezinfikujících přípravků, léků okysličujících moč a při lehčích zánětech také různé rostlinné přípravky. Příznivé je také pití urologických čajů a brusinková terapie. Léčba je dlouhodobá a může trvat až šest měsíců. Léčbu lehkých zánětů můžeme urychlit dostatkem tekutin, vitamínem C, brusinkami a čajovou kůrou.
K nejvíce ohroženým skupinám patří ženy nebo dívky, které nedodržují správnou hygienu na WC. Velmi často se zánět objevuje během těhotenství, protože se mění hodnota pH genitální sliznice. Změna pH podporuje usazování a růst bakterií. Ohroženou skupinou jsou také lidé s vrozenou deformitou v močových cestách, muži se zvětšenou prostatou a mladí lidé, kteří často střídají partnery a mají nechráněný pohlavní styk.
umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme příčiny zánětů v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.
Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.
Jsme připraveni Vám pomoci.
Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.
Sledujte nás na Facebooku
© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři