Plíce se řadí mezi další párové orgány a slouží k výměně plynů mezi krví a okolím. Tento orgán se skládá z mnoha dobře prokrvených sklípků, alveol, které jsou opředeny krevními kapilárami. Do plic vdechujeme kyslík, který z plic poté pokračuje dál do těla a zároveň se z plic vydechuje oxid uhličitý a dostává se z těla ven.
Vyšetřujeme plíce unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR Clinical, v současné době jediným v ČR.
Plíce jsou párový orgán a každá plíce má zhruba trojúhelníkový tvar. Levá plíce je výrazně menší než plíce pravá. Plíce jsou v hrudním koši uloženy tak, aby se spodní stranou dotýkaly bránice, která je nejdůležitějším svalem a slouží k dýchání.
Plíce ohrožuje celá řada onemocnění, některá jsou mírnějšího rázu, jiná nás mohou ohrozit na životě a plíce nenávratně poškodit. Mezi méně závažná onemocnění se řadí například Alveolitida. Toto onemocnění tvoří zánět plicních sklípku. Zánět velmi často vyvolává alergie na prach, pily nebo další spóry a tento zánět poté vyvolává silnou dušnost a kašel s vykašláváním hlenu.
Astma bychom mohli charakterizovat jako akutní a těžký záchvat dušnosti, který způsobují zúžené průdušky. Toto zúžení vyvolává alergická reakce na vdechované alergeny například pyl, chlupy nebo prach, ale také ho může vyvolat stres nebo zvýšená tělesná námaha.
Klasickým plicním onemocněním je Bronchitida neboli zánět průdušek. Bronchitida způsobuje kašel s častým vykašláváním hlenu. Velmi častá je u silných kuřáků nebo lidí, kteří se pohybují v silně znečistěných oblastech.
Většina z nás si také určitě prošla Pneumonii lidově známou jako zápal plic. Zápal plic je zánětlivé onemocnění, které způsobují bakterie streptokoka. Příznaky zápalu plic jsou kašel, bolest na plicích a hrudi, bolest pod hrudním košem, vysoké horečky a velmi obtížné dýchání. Léčba u zápalu plic spočívá v aplikaci antibiotik.
Méně častá onemocnění jsou například Azbestóza, velmi nebezpečná nemoc způsobená vdechováním azbestu a většinou vede až ke smrti, dalším je například Emfyzém, těžká dušnost, která se vyskytuje u těžkých kuřáků, plicní edém, který je způsobený tekutinou v plicích. Mezi další nebezpečné onemocnění se ještě řadí infekční tuberkulóza, která u nás byla téměř vymýcena, ale dnes se její případy objevují stále častěji.
Rakovina plic je obzvlášť častá u kuřáků a vyléčení takových pacientů je velmi nízké. Rakovina plic je dnes nejčastějším nádorovým onemocněním v České republice a v celém západním světě. Na následky této nemoci umírá každý dvacátý muž a u žen její výskyt dokonce stoupá s každým rokem.
Existuje celá řada vyšetření, která slouží pro vyšetření plic. Jedním z nich je například spirometrie. Spirometrii se zjišťuje okamžitý stav plic. Vyšetřením na spirometrii prochází všichni s dlouho trvajícím kašlem, dušností nebo při vyšetření alergie a astmatu. Dalším vyšetřením je také scintigrafie plic, rentgen plic nebo tomografie plic. Velmi bolestivým vyšetřením je biopsie plic.
My využíváme unikátní a bezbolestnou metodu za pomoci přístroje METATRON.
umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme parazity a záněty v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.
Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.
Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!
Jsme připraveni Vám pomoci.
Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.
Sledujte nás na Facebooku
© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři