Astma je chronické zánětlivé onemocnění průdušek. Toto onemocnění se projevuje zvýšenou dušností, záchvaty kašle a případným zúžením dýchacích cest. Dnes se jedná se o nejčastější chronické onemocnění dětí a jeho výskyt neustále stoupá. Odborníci toto onemocnění řadí k civilizačním chorobám, ale příklady výskytu jsou známy po staletí.
My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.
Příčiny vzniku astma nejsou dodnes známy. Odborníci se přiklání, že se na vzniku astma podílí okolní prostředí a případné genetické predispozice. V posledních letech se zjišťuje, že by za vznikem astma mohla stát kombinace genetických predispozic a okolního prostředí. Bez této kombinace by onemocnění nevzniklo.
V dětství postihuje astma více chlapce a trpí jím více než 10% dětí. V dospělosti se to postupně obrací a mezi nemocnými převažují ženy. Astma u dospělých se objevuje u cca 5% celkové populace.
Existuje několik spouštěčů astmatu například alergie a styk s alergeny, dědičnost nebo vystavení kouření, stresu nebo námaze. S tím souvisí, že většina astmatiků je na něco alergická. Astma můžeme rozdělit na alergické a nealergické.
Nebezpečný pro život pacienta je astmatický záchvat. Mezi jeho prvotní příznaky patří nedostatečnost dechu a sípání nebo chrčení. U obzvlášť závažného astmatického záchvatu pacienti nevydávají sípot ani chrčení a záchvat je ohrožuje na životě. Při kašli může docházet k vykašlávání průsvitného hlenu. Velmi vážný astmatický záchvat může vést až k bezvědomí.
První pomocí je využití léku na uvolnění dýchacích cest tzv. inhalátoru, dále uvolnění těsného oblečení, případně umístit do speciální polohy, která pacientovi uvolní dýchací cesty.
Prevence je základním kamenem úspěšné léčby. Díky správné léčbě a prevenci lze výrazně zlepšit kvalitu astmatikovo života. Každý člověk by se neměl dostávat do styku s cigaretovým kouřem a žít v bezprašném a celkově vyhovujícím prostředí.
V případě zjištění astmatu je nutné zaměřit se na konkrétní spouštěče, které zapříčiňují záchvaty kašle a dušnosti. V domácnosti by se měl také dodržovat tzv. protiprachový režim, který spočívá v odstranění všech věcí, které lapají prach. Jedná se např. o záclony, závěsy, koberce a čalouněný nábytek.
Astma se zjišťuje při návštěvě lékaře, kde vám bude provedena spirometrie, což je test měřící různé parametry funkce plic. Dále se také provádějí kožní testy na alergie, kdy jsou vám vpíchnuty nejčastější alergeny, nebo tzv. provokační test spočívající v podání látky a sledování zhoršení obtíží.
My vyšetřujeme astmatické potíže unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.
umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme astmatické potíže. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.
Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování potíží.
Jsme připraveni Vám pomoci.
Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.
Sledujte nás na Facebooku
© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři