Nový BICOM Optima
intenzivnější účinnost, lepší snášenlivost, větší úspora času.
Biorezonance BICOM ®Jednička v biorezonanci
V dnešní době alergii způsobují i léky. Konkrétně se jedná o přehnanou reakci organismu na podanou látku. Stejně jako u jiných typů alergií, i v tomto případě se jedná o reakci antigenu s protilátkou. Nejčastěji pacienti bývají alergičtí na antibiotika, barbituráty a lokální anestetika. Alergická reakce se může u pacienta objevit okamžitě po podání léku, nebo klidně až po delší době, kdy dochází v těle k rozkládání a působení účinné látky.
Víte, jak toto onemocnění diagnostikovat a léčit? My ano, a proto vám nabízíme rychlou a účinnou pomoc při boji s touto nepříjemnou alergií.
Alergické reakce nejčastěji vyvolává penicilin a jemu podobná antibiotika. Dále dokážou alergii vyvolat i sulfonamidová chemoterapeutika a léky chemicky podobné, antiepileptika, preparáty inzulinu, místně znecitlivující léky či léky obsahující jód.
Alergická reakce na léky zahrnují různé projevy a v některých případech tyto reakce mohou být pro pacienta smrtelné. Nejčastěji se však tato alergie projevuje vyrážkou neboli výsevem kožních vyrážek. Mezi další příznaky, které se při této alergii objevují patří:
|
|
Nejzávažnější formou alergie je anafylaktický šok, který pacienta ohrožuje na životě. Jedná se o vystupňovanou celkovou reakci organismu, která může přijít doslova ihned po podání určitého léku.
Reakce na léky mohou vznikat z mnoha důvodu - nejčastěji kvůli imunologickému nebo neimunologickému podkladu. V tomto případě se organismus brání před škodlivinami pomocí bílých krvinek, protilátek a mastocytů. V některých případech imunitní systém reaguje agresivně proti lékům tvorbou protilátek a různých jiných látek napadající buňky kůže a jiných orgánů. To pak vede ke vzniku celé škály projevů od zarudnutí, přes skvrny na kůži až po otoky.
Rizikovými faktory u alergie na léky jsou zejména dědičné vlohy, chemické vlastnosti léku, opakované podání stejného léku, kombinací léku s jinými preparáty atd. Alergie na léky se objevuje především u lidí mladšího věku (20 - 50 let), ženského pohlaví zřejmě kvůli hormonálním vlivům či u lidí, kteří k tomu mají dědičné vlohy.
Diagnostika alergie na léky se u lékaře provádí pomocí podrobné anamnézy. Alergie na léky se konkrétně zjišťuje pomocí kožních testů. K odhalení příčiny napomáhá vysazení konkrétního léku.
My využíváme pro diagnostiku alergie na léky biorezonanční terapii BICOM Optima. S tímto přístrojem je možné bezbolestně a bez vedlejších účinků alergii diagnostikovat a efektivně léčit.
Dříve se používala celá řada metod testování alergenů, ale většina z nich je bolestivá a nevhodná pro děti. Alergologové dnes využívají především kožní testy, ale u nich hrozí riziko anafylaktické reakce u velmi citlivých jedinců a mohou Vás tak až ohrozit na životě.
Jsme připraveni Vám pomoci.
Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.
Sledujte nás na Facebooku
© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři